Marynarka Wojenna
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum Marynarki Wojennej
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj
Codziennie zapraszamy na zbiórki na kanale #mw! Witamy na forum MW. Nowych czlonkow zapraszamy do dzialu rekutacji.

 

 Regulamin Akademii Morskiej

Go down 
AutorWiadomość
Sorsha

Sorsha

Liczba postów : 168
Join date : 10/09/2010

Regulamin Akademii Morskiej Empty
PisanieTemat: Regulamin Akademii Morskiej   Regulamin Akademii Morskiej EmptyPią Gru 20, 2013 10:36 am

Postanowienia ogólne:

Akademia Morska Marynarki Wojennej jest oddziałem Marynarki Wojennej, Prywatnej Grupy Bojowej.
Bijemy dla Polski oraz jej sojuszników, w kwestiach politycznych pozostajemy neutralni.
Moc decyzyjną w Akademii Morskiej sprawują dowódcy.
Członkowie Akademii są zobowiązani do bicia zgodnie z rozkazami dowództwa oraz do dbania o dobre imię grupy.

To są najważniejsze zasady funkcjonowania naszej grupy. Poniższe punkty je doprecyzowują.

1. Rozkazy

1.1 Rozkazy dowództwa MW umieszczane są w topicu na kanale tajnym na ircu oraz w shoutach Military Unit. Jesteście zobowiązani do zapoznania się z aktualnymi rozkazami.
1.2 Rozkazy mogą informować o nadchodzących akcjach MW, ankietach lub dyskusjach na forum oraz mogą być bezpośrednimi rozkazami bicia. Udział w akcjach, dyskusji na forum jest mile widziany, ale nie wymagany. Oczekujemy za to bezwzględnego podporządkowania się rozkazom przekazywanym przez dowództwo.

Jeśli rozkaz brzmi: nie bijecie w RW po stronie Polski to nie chcemy później słuchać tłumaczeń: bo ja nie widziałem. Takie tłumaczenie jedynie Was pogrąża w naszych oczach, bo wychodzi na to że ignorujecie rozkazy dowództwa.

2. Rekrutacja

Rekrutacja do Akademii Morskiej odbywa się na innych zasadach niż rekrutacja do Marynarki Wojennej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was jest nowych w erepublik i potrzebuje czasu na poznanie gry i przystosowanie się do zasad życia w grupie bojowej.

2.1 Rekrutacja do Akademii Morskiej odbywa się na kanale irc #mw.koksy. Podania również można składać na forum w dziale Rekrutacji.
2.2 Rekrut Akademii jest zobowiązany do przyłączenia się do naszej Military Unit w grze oraz do założenia avatara Akademii.
2.3 Okres próbny w Akademii jest zróżnicowany, w zależności od stopnia zaawansowania rekruta i trwa maksymalnie jeden miesiąc.
2.4 W trakcie okresu próbnego jesteście zobowiązani do wybudowania fabryki rakiet, założenia konta na forum, autha na ircu, zapoznania się z zasadami panującymi w Akademii i nauki bicia na zbiórkach MON.
2.5 Okres próbny kończy się gdy opanowaliście umiejętności wymienione w punkcie 2.4 i biliście na minimum 2 zbiórkach w ciągu tygodnia. Rekrut po przejściu okresu próbnego staje się pełnoprawnym członkiem Akademii, którego będzie zobowiązywać wbijanie tygodniowych limitów wg niżej opisanych zasad.
2.6 Członek Akademii otrzymuje dostęp na kanał #mw.tajny.

3. Bicie na zbiórkach

Jesteśmy grupą bojową nastawioną na aktywnych członków. Od członków Akademii Morskiej wymagamy udziału w minimum 2 zbiórkach tygodniowo. Jako zbiórki rozumiemy zbiórki MON oraz zbiórki organizowane przez MW.
3.1 Członek Akademii, który z jakiegoś powodu nie jest w stanie tymczasowo bić na zbiórkach zobowiązany jest do zgłoszenia swojej nieobecności na forum Akademii w dziale "Nieobecności". Zgłaszana nieobecność może trwać maksymalnie 3 tygodnie. Nieobecności zgłoszone w shoucie, na ircu nie będą brane pod uwagę.

Nie pytamy Was o powód. Zdajemy sobie sprawę, że to tylko gra i obowiązki w realu są ważniejsze. Wiemy, że każdy od czasu do czasu potrzebuje przerwy od erepa. Nie mniej jednak miło nam jeśli informujecie nas o swoich nieobecnościach, a my nie musimy wysyłać Wam ostrzeżeń o wyrzuceniu z grupy.

3.2 Co tydzień sprawdzamy aktywność członków Akademii.

Tydzień liczony jest od poniedziałku do poniedziałku (wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek). Liczona jest aktywność na zbiórkach przez pełne 7 dni. We wtorek następuje podsumowanie minionego tygodnia.

3.3 Dowództwo Marynarki Wojennej zobowiązuje się do nie sprawdzania aktywności w wyjątkowych okolicznościach: w czasie okresu urlopowego, świąt w RL, w czasie trwania misji w grze, które utrudniają obecność na zbiórkach.
3.4 Członek Akademii, który nie zgłosił swojej nieobecności oraz nie wbił tygodniowego limitu otrzymuje ostrzeżenie. Dwa ostrzeżenia pod rząd oznaczają usunięcie z listy członków do rezerwy.
3.5 Po przeniesieniu do rezerwy nadal macie prawo przebywać na kanale mw.koksy i w naszym MU. Po formalnym wyrażeniu prośby możecie bić na zbiórkach MON w celu ponownego wykazania się aktywnością.
3.6 Rezerwiści Akademii, którzy zostali usunięci z listy grupy, nie otrzymują dodatkowego dofinansowania od MW. Po wykazaniu się aktywnością mogą zostać przeniesieni na listę Członków Akademii Morskiej i mogą cieszyć się takimi samymi przywilejami jak dawniej (za wyjątkiem aktualnie trwających eventów grupowych).
3.7 Rezerwiści, którzy chcą być przwróceni do czynnej służby muszą przejść tygodniowy okres próbny jako rekruci, w którym przejdą ocenę dowództwa w dokładnie taki sam sposób jak nowi rekruci.
3.8 Osoba będąca w rezerwie, która nadal nie wykazuje się aktywnością, po upływie 4 kolejnych tygodni zostaje na stałe usunięta z grupy bojowej. Ma zakaz bicia na naszym egovie. Może przebywać w MU na tych samych zasadach co ludzie, którzy nigdy nie należeli do MW. Nie może nosić naszego avatara. By powrócić do Akademii ponownie musi przejść przez oficjalny proces rekrutacyjny.
3.9 W uzasadnionych życiowo przypadkach Dowództwo Marynarki Wojennej może przedłużyć pobyt w rezerwie.
3.10 Członkowie Akademii, którzy awansują do dywizji 3 i spełniają progi rekrutacyjne Marynarki Wojennej mają prawo ubiegać się o przeniesienie do MW z pominięciem standardowej rekrutacji.

4. Bicie poza zbiórkami

Bycie członkiem Marynarki Wojennej zobowiązuje nie tylko do bicia na zbiórkach zgodnie z rozkazami. Reprezentujecie naszą grupę na zewnątrz również zbijając limity, bijąc merca lub bh. Od członków Akademii Morskiej wymagamy przestrzegania kilku zasad oraz zachowania nie godzącego w honor MW.
4.1 Jesteście zobowiązani do bezwzględnego zakazu bicia przeciwko Polsce, chyba że rozkazy MON nakazują oddanie regionu.
W przypadku złamania tej zasady otrzymujecie jedno permanentne ostrzeżenie.
4.2 W przypadku naruszenia punktu 4.1 po raz kolejny marynarz zostanie przeciągnięty pod kilem okrętu lub wyrzucony za burtę (zależnie od obecności rekinów i humoru dowództwa).
4.3 W przypadku rażącego naruszenia punktu 4.1 (np. wbicie medalu BH przeciwko Polsce) marynarz będzie pociągnięty do odpowiedzialności opisanej w punkcie 4.2 bez ostrzeżenia.
4.4 Nie jest mile widziane bicie bh/merca przeciwko bliskim sojusznikom Polski.

Liczymy w tej sytuacji na Wasz zdrowy rozsądek. Inaczej wygląda bicie przeciwko Tajlandii w powstaniu z góry skazanym na  przegraną. Inaczej przeciwko Hiszpanii w ważnym dla nich RW i dodatkowo chwalenie się zdobytym bh w shoutach. Ludzie z innych PBG to widzą i takie zachowanie odpowiednio komentują. Osoby, które swoim zachowaniem przynoszą wstyd MW i Akademii Morskiej nie są mile widziane w naszej grupie

4.5 Nie mamy nic przeciwko bicia merca w bitwach przeciwko sojusznikom ePolski, ale mile widziana jest zmiana avatara w czasie bicia na taki bez biało czerwonych emblematów.
4.6 Bardzo niemile widziane jest bicie, poza zbiórkami MON, dla Polski w bitwach, które Polska musi przegrać.

Jesteśmy grupą bojową działającą na rzecz Polski, a bicie niezgodnie z rozkazami MON w w/w sytuacji często naraża nasz kraj na poważne konsekwencje (kary pieniężne za nieoddanie regionu, spadek prestiżu, bo nie jesteśmy w stanie dotrzymać obietnicy, wzrost punktów determinacji itd.). Marynarz szanuje swój kraj i nigdy nie działa na jego szkodę.
Drugi powód wprowadzenia tego punktu do regulaminu jest bardziej prozaiczny. Jeśli zostaniecie przyłapani przez MON na biciu niezgodnie z ich rozkazami grożą Wam konsekwencje w postaci zabanowania na egovie. W takim wypadku nie będziecie w stanie bić na zbiórkach. Dowództwo MW w żadnym razie nie będzie tolerowało usprawiedliwień, że ktoś nie wbił tygodniowych limitów, bo ma założonego bana na egovie!

5. Życie polityczne

Marynarka Wojenna oraz wchodząca w jej skład Akademia Morska są grupami neutralnymi jeśli chodzi o politykę. MW nie popiera żadnej opcji politycznej, nie angażuje się w życie polityczne żadnej partii. Akceptujemy prezydenta Polski oraz członków MON bez względu na konflikty personalne. Marynarka Wojenna jako grupa bojowa nigdy nie wypowiedziała posłuszeństwa Polsce lub prezydentowi Polski.
5.1 Członkowie Akademii mogą należeć do dowolnych partii politycznych
5.2 Członkowie Akademii nie są karani za swoją działalność polityczną (wyjątek: rażące działanie na szkodę Polski: np. sprzedaż obywatelstw)
5.3 Członkowie Akademii startujący do kongresu, bez względu na partię polityczną do jakiej należą, mogą prowadzić spokojną kampanię wyborczą na naszym kanale, prosić o głosy innych Marynarzy itd.
5.4 Dowództwo MW zobowiązuje się do nieangażowania grup bojowej w sprawy wewnętrzne partii politycznych.

Dowódcy MW mogą mieć swoje własne przekonania polityczne i angażować się w życie swojej partii. Nigdy jednak nie dostaniecie bezpośredniego rozkazu z dowództwa by np. ratować partię X przed pto. Sami możecie prosić Marynarzy o pomoc, nigdy jednak nie będą za tym stały oficjalne działania Marynarki Wojennej.

5.5 Wszelkie dyskusje na ircu, shouty MU dotyczące życia politycznego mają charakter informacyjny i nie traktujcie ich nigdy jako oficjalnych nakazów MW do głosowania na kogoś.
5.6 Partia Marynarki Wojennej
Partia Marynarki Wojennej została stworzona dla żartu. Należą do niej Marynarze, którzy nie bawią się w "prawdziwą" politykę, a w profilu w miejscu partii politycznej chcą mieć avatar MW.
5.6.1 Marynarze znajdujący się w Partii MW proszeni są o głosowanie na prezesa partii należącego do MW, w celu uniknięcia PTO partii przez inną bojówkę.
5.6.2 Marynarz pełniący funkcję Prezesa Partii MW ma nakaz trzymania partii z dala od prawdziwej polityki. Wiąże się to z nie popieraniem żadnego kandydata na prezydenta.

6. Military Unit

Oficjalną Military Unit Marynarki Wojennej jest MU 13. Wszyscy członkowie Akademii Morskiej zobowiązani są do przebywania w tej MU.
6.1 W MU mogą znajdować się również osoby nie należące do PGB Marynarka Wojenna.

Takie osoby, które nigdy nie przeszły formalnej rekrutacji, zobowiązane są do nie noszenia avatara z emblematami Marynarki Wojennej. Osoby należące do MU MW, ale nie bijące od dłuższego czasu, będą z MU regularnie usuwane.

6.2 Zobowiązujemy się usuwać z MU Marynarki Wojennej osoby podejrzane o posiadanie obywatelstwa kraju wrogiego ePolsce.
6.3 Daily Order nadawane po DC przez kapitanów regimentu i commandera kumulują się. Dzięki temu możecie wbijać MUDO w różnych bitwach. Informacje o aktualnym mudo znajdziecie w ircu, shoutach MU oraz skrypcie MW.
6.4 W wyborach na kapitana regimentu mogą startować osoby wyznaczone przez dowództwo: dowódcy oraz aktywni gracze o ile wcześniej otrzymali na to zgodę dowództwa.

7. Marynarze pełniący funkcje polityczne


Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z aktywności Marynarzy, którzy awansują do rządu oraz ministerstw. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że władza czasami potrafi uderzyć do głowy.
7.1 Dowódcy Marynarki Wojennej deklarują chęć wyróżnienia szczególnie aktywnych graczy np. pełniących funkcje MON. Takim wyróżnieniem może być np. voice na kanale tajnym.
7.2 Dowódcy Marynarki Wojennej zobowiązują się do niezwłocznego ukarania osoby wykorzystującej swoją funkcję polityczną w sposób niegodny, który może ściągnąć represje na całą grupę bojową.

8. IRC

IRC pozostaje podstawowym miejscem komunikacji naszej grupy bojowej. Tutaj poznacie aktualne rozkazy. Tu są prowadzone zbiórki. Tutaj możecie podzielić się z dowództwem swoimi obawami, oczekiwaniami, pomysłami.
8.1 MW jest grupą specyficzną, a dowództwo MW to osoby o wysokiej tolerancji i poczuciu humoru. Cenimy dobrą atmosferę na ircu oraz dowcip, nawet jeśli dla niektórych może wydawać się niesmaczny. Jednocześnie zaznaczamy, że nie będziemy akceptować zachowania na ircu godzącego w inteligencję pozostałych uczestników kanału.
8.2 Dowództwo MW zobowiązuje się do usuwania z kanału osób rażąco łamiących netykietę, w chamski sposób atakujących inne osoby na kanale lub uprawiających trolling.
W skrajnych przypadkach będziemy dawać tymczasowego bana na kanał, by taka osoba miała czas na ochłonięcie i przemyślenie swojego zachowania.
8.3 Niemile widziane jest wynoszenie naszych spraw na zewnątrz i działanie na szkodę wizerunku grupy na innych kanałach irc.

9. Forum

Forum jest ważnym miejscem do komunikacji w naszej grupie, dlatego wszyscy członkowie Akademii proszeni są o założenie na nim kont.
9.1 Na forum zobowiązują zasady netykiety.
9.2 Forum jest jedynym miejscem gdzie zgłaszacie Wasze nieobecności.
9.3 Aktywność na forum, szczególnie w dyskusjach dotyczących rozwoju grupy, nie jest obowiązkowa, aczkolwiek jest bardzo mile widziana.
Powrót do góry Go down
 
Regulamin Akademii Morskiej
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marynarka Wojenna :: Akademia Morska :: Ogłoszenia-
Skocz do: